Ön Bilgi Formu
KADIKÖY
700 10 07
PENDİK
511 10 09
BEŞİKTAŞ
327 55 07
MECİDİYEKÖY
272 00 09
ATAKÖY
552 70 05
BAKIRKÖY
660 51 23
BEYLİKDÜZÜ
876 36 66
İZMİT
324 09 57
HEYKEL
225 39 69
NİLÜFER
450 00 22
ALSANCAK
422 04 15
KARŞIYAKA
364 44 45
KIZILAY
418 52 50

Almanya'da Dil Okulu

Avrupa’da en çok konuşulan dillerden biri de Almanca’dır. Bu nedenle gerek uluslararası işler gerekse Avrupa ile sürekli iletişim halinde olanlar için Almanca öğrenmek en az İngilizce bilmek kadar önemlidir. Almanca’yı en iyi şekilde öğrenmek ve etkin olarak kullanmak isteyenler için Almanya en çok tercih edilen ülkelerin başında gelir.

Almanya dışında Almanca’nın en çok kullanıldığı Belçika, İsviçre, Hollanda ve Avusturya gibi ülkelerle olan kültürel ve ticari ilişkilerimiz de Almanca öğrenmeyi gerektiren başlıca sebeplerdendir.

Almanya’nın birçok bölgesinde genel amaçlı ya da akademik hazırlık amaçlı dil kurslarına katılabilirsiniz. Berlin, Münih, Frankfurt gibi şehirlerde Almanca öğrenebilir ve aynı zamanda büyüleyici manzaralara ve eşsiz kültürel mirasa tanıklık edebilirsiniz.

Almanca dil eğitiminiz boyunca sınıf dersleri dışındaki gezi ve aktiveteler sayesinde Almanca dil bilginizi ve pratiğinizi geliştimek de daha kolay olacaktır. Ayrıca anadili Almanca olan kişilerle iletişime geçerek hem günlük dili hem de Alman kültürünü daha yakından öğrenebilirsiniz. Okulda farklı ülke ve kültürlerden arkadaşlıklar edinebilir ve döndüğünüzde bu arkadaşlarınızla iletişime geçerek öğrenmeye devam edebilirsiniz.

 

Almanya'nın Eğitim Almanın Faydaları

 

  • Almanca’nın Konuşulduğu Ülke! Bir dilin en iyi öğrenileceği yer kuşkusuz doğal olarak konuşulduğu ülkedir. Bu nedenle Almanya Almanca öğrenmek isteyenler için en uygun seçenektir. Burada geçirdiğiniz süre boyunca 24 saat Almancayla iç içe olarak kısa sürede etkili bir şekilde dil öğrenebilirsiniz.
  • Ekonomik Eğitim! Alman eğitim sisteminde Almanya’nın eğitime vermiş olduğu destek ve ayırmış olduğu mali kaynağın büyüklüğü Avrupa’nın en iyi okullarının burada yer almasını ve bu kurumların çok düşük ücretlerle eğitim vermesini sağlamaktadır. Üstelik, öğrenciler arzu ettikleri takdirde ülkede kendilerine tanınan çalışma imkanlarını kullanarak bu maliyeti çok daha düşürebilmektedirler.
  • Uluslararası Diploma! Alman üniversitelerinin verdiği diplomalar uluslararası geçerliliği vardır. Mezunlarının diplomaları ve eğitimlerinin denkliği dünyanın her tarafında kabul görür.
  • Kaliteli Eğitim! Almanya üniversiteleri ve dil okullarının her öğrenciye sunduğu bilgisayar ve internet hizmeti, çok sayıdaki zengin ve donanımlı kütüphaneleri ve akademik çalışmayı teşvik eden rahat ve bilimsel ortamları öğrencilerin kaliteli eğitim almasını sağlar.
  • AB’de Serbest Dolaşım! Almanya Vizesi “Schengen Vizesi” olduğu için, öğrenciler Schengen Vizesi geçerli olan bütün Avrupa ülkelerine başka bir vizeye ihtiyaç duymadan rahatlıkla seyahat edebilirler.
  • Yakın ve Tanıdık Bir Ülke! Almanya, ülkemizden özellikle 60'lı yıllarda oraya başlayan göçlerden dolayı yaşanan aşinalıktan sonra,birçok Avrupa ülkesine göre ülkemize daha yakındır. Yolcu akışı fazlalığı nedeniyle bilet ücretleri de pahalı değildir. Bu nedenle öğrenciler istedikleri zaman Türkiye’ye seyahat edebilmektedir.
  • Mezuniyet sonrası başka şartlar yoktur! Almanya ve Avusturya üniversitelerinden mezun olanlara LES, GRE, GMAT, bilim sınavı, mülakat ve benzeri herhangi bir sınav engeli olmadan yüksek lisansa ve doktora eğitimine doğrudan geçiş olanağı, tıpçılar için TUS olmadan uzmanlaşma imkanı sunulmaktadır.

 

 

Almanya'da Konaklama

Aile Yanında Konaklama: Eğitiminiz boyunca Alman bir aile ile kalmanız, onların kültürünü yakından tanımanızı ve aynı zamanda bol bol Almanca pratiği yapmanızı sağlar. Okullar aileleri özenle seçmekte ve öğrencilerin güvenliği için sürekli denetlemektedir.

Yurtta Konaklama: Yurtta konaklama alırsanız dünyanın dört bir yanından gelen farklı milletlerden ve farklı dillerden kendi yaşıtınız öğrenciler ile aynı ortamı paylaşma şansına sahip olursunuz. Yurtlar genellikle tek kişilik, çift kişilik ya da 3-4 kişilik odalar halindedir. Ortak kullanımlı banyolar genellikle 4-5 öğrencinin kullanabileceği şekildedir ve her katta bulunmaktadır. Bunun haricinde ensuite, yani banyo ve tuvaleti odanın içerisinde bulunan yurtlar da vardır. Yurtlarda genellikle kahvaltı ve akşam yemeği seçeneği sunulur, fakat bazı yurtlardaki ortak kullanımlı mutfaklar da basit yemekleri yapabileceğiniz bir ortam sunar.

Apartta Konaklama: Apart daireler uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklamalardan biridir. Her apartta ortalama 2 ya da 3 oda bulunmaktadır. Bu odalar tek, çift ya da üç kişiliktir. Apart daire içerisinde ortak kullanımda banyo, tuvalet, salon ve mutfak bulunur. Öğrenciler kendi yemeklerini mutfakta kendileri yaparlar.

 

Stüdyo Dairede Konaklama: Bu konaklama yurt ile apart karışımı bir konaklama çeşididir. Tek bir odadan oluşur, fakat odanın içerisinde aynı zamanda mutfak, banyo ve salon da bulunmaktadır. Özgürlüğüne düşkün ve aynı zamanda rahatı seven öğrenciler için ideal bir konaklama çeşididir, fakat diğer seçeneklere göre fiyatları biraz daha yüksektir

 

Residence Konaklamaları eğitim veren kuruluşun kalitesiyle birlikte, konaklama konforuna da dikkat eden öğrencilerin tercih ettiği konaklama şeklidir. Yurtlara göre daha lükstür ve fiyatları daha yüksektir. Özellikle yaz döneminde kısa süre giden öğrenciler ve iş adamları bu konaklama tipini çok tercih etmektedirler. Tek kişilik ve çift kişilik oda konaklamaları bulunmaktadır. 

 

Paylaşımlı Daire: Bazı okullar yukarıdaki konaklama seçeneklerine alternatif olarak, paylaşımlı daire seçeneği de sunmaktadır. Bu konaklama türünde, bir kaç kişi birlikte giden öğrenciler bir apartman dairesinde konaklarlar. Bu seçenek daha çok bütçesini düşünen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

 

Otel Konaklama: Bu konaklamaların hiçbirini tercih etmeyen özellikle kısa dönem öğrenciler için tavsiye edilebilecek bir seçenektir. Daha rahat bir konaklama tercih edenler okula yakın otellerde konaklayabilirler.

 

Almanya'da Yaşam Giderleri

Almanya,dünyadaki birçok ülkeyle kıyaslandığında,eğitim ve yaşam giderleri en uygun olan ülkelerden biri olduğu ortaya çıkar. Özellikle İngiltere, ABD, Kanada gibi eğitim standartları yüksek olan diğer ülkelere göre, aynı kalite ve prestijdeki eğitimin çok daha ekonomik olduğu net biçimde görülür.

Üniversite ve eğitim giderleri

Almanya’da bulunan devlet üniversitelerinin neredeyse tamamı ücretsiz eğitim sunar. Bu üniversiteler öğrencilerden sadece yıllık olarak birkaç yüz euro katkı bedelleri almaktadır. Bu kadar üst düzey üniversitelerde ücretsiz üniversite eğitimi alabilmek büyük bir şanstır.

Yaşam ve konaklama giderleri

Yaşam ve konaklama maliyetleri, İngiltere, ABD gibi ülkelere kıyasla çok daha ekonomiktir. Maliyetler ülkemiz öğrencileri için uygundur. Öğrenciler ortalama 500 – 600 Euro aylık giderle konaklama, ulaşım ve beslenme gibi ihtiyaçlarının tümünü karşılayabilmektedir. Almanya’da okuyan bir öğrencinin yıllık toplam gideri 6500 – 7000 Euro civarındadır. Bu ücret, ülkemizde veya Kıbrıs’ta vakıf üniversitelerinde okuyan öğrencilerin eğitim ve yaşam giderlerine kıyasla daha ekonomiktir. Eğitim fırsatları, prestiji, yabancı dile hakimiyet, iş ve staj imkanları ile diğer getirileri göz önüne alındığınd Almanya’da üniversite eğitimi çok daha mantıklı bir seçimdir.

Almanya'da Ulaşım

Ülke içi ulaşımda, Alman Demiryolları oldukça gelişmiş olanaklarıyla öğrencilere cazip imkanlar sağlar. Alınacak kartın türüne göre bir yıl boyunca her tür trende bilet fiyatının yarısını veya dörtte birini ödeyerek seyahat etmeniz mümkündür. Bunun haricinde Alman Demiryolları Şirketi'ne (Deutsche Bahn AG) bağlı trenler hariç,şehir içi ulaşımda S-Bahn (hızlı tren), Strassenbahn (tramvay), U-bahn (metro) ve otobüsler yaygın toplu taşıma araçları olarak kullanılmaktadır.


Bisiklet şehir içi ulaşımda pratikliği ve uygunluğu bakımından mükemmel bir alternatiftir.Kentlerde ve kırsal alanlarda gelişmiş bisiklet yolu ağıyla özellikle öğrenciler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Şehirlerarası ve uluslararası yolculuklarda ise dünyanın bi çok yerinde oldugu gibi kış aylarında yapılcak seyahatlar daha uygun fiyatlarda olup iyi takipçileri için ise yine dünyanın dört bir tarafına last minute / son dakika tatil imkanı sağlamaktadırlar. Özellikle Almanya'nın güneyinden 1 saatlik tren yolculuğuyla Fransa'ya, 2 saatlik yolculuk ile İsviçre'ye veya 4 saatlik yolculuk ile Paris'e seyahat edebilirsiniz. 

 

Almanya Vize Rehberi