Ön Bilgi Formu
KADIKÖY
700 10 07
PENDİK
511 10 09
BEŞİKTAŞ
327 55 07
MECİDİYEKÖY
272 00 09
ATAKÖY
552 70 05
BAKIRKÖY
660 51 23
BEYLİKDÜZÜ
876 36 66
İZMİT
324 09 57
HEYKEL
225 39 69
NİLÜFER
450 00 22
ALSANCAK
422 04 15
KARŞIYAKA
364 44 45
KIZILAY
418 52 50

Ispanya'da Dil Okulu

İspanyolca'nın dünyanın en fazla konuşulan 3. dili olduğunu biliyor muydunuz?

İspanyolca ortalama olarak dünyanın her yerinde  konuşulduğu için oldukça önemli bir dildir ve bu nedenle bildiklerinizi pratik yapma ve geliştirme şansını birçok yerde bulabilirsiniz.İspanyolca dil eğitiminizi, Franco'nun Madrid'i, Gaudi'nin Barcelona'sı, Endülüs'ün yıldızları Malaga ve Mallorca’daki heyecan verici bir tatil ile birleştirebilirsiniz. 

İspanya da hava koşullarının güzel olması, sosyal hayatın hareketli olması ,leziz mutfağı , samimi ve sıcak kanlı halkı tarihi ve kültürü, yemyeşil dağlarından Akdeniz'e uzanan görülesi doğasıyla İspanya’yı keşfedin. Burada ülkenin antik dünyası ile modern çağı arasındaki mükemmel dengeyi nasıl kurduğuna hayran kalabilirsiniz. 

Nerelere gidilmeli ?

La Sagrada Familia

El Hamra Sarayı

Pradao Müzesi

Madrid Kraliyet Sarayı

Gothic Quarter

İspanya'da Eğitim Almanın Faydaları

 

İspanyanın ortalama 45 milyon nüfusa sahip olmasına rağmen yabancı öğrenci ve turistlerle beraber 60 milyon nüfusa ulaşmış olup , Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki ekonomisi en büyük beşinci ülkedir. 1986 yılındaki Avrupa Birliği üyeliği ile eş zamanlı gelişen ekonomi ve yükselen yaşam standartları eğitimede yansımış, böylece İngilizce programları ile yabancı öğrenciler için de tercih edilebilir hale gelmiştir.

İspanyolca, dünya da 21 ülkenin resmi dilidir ve 450 milyondan fazla insan İspanyolca konuşmaktadır. Dünya çapında en çok konuşulan üçüncü dildir. İspanya, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle beraber bir eğitim ve kültür merkezi halini gelmiştir. Yüksek kalitede eğitimi ve uluslararası geçerliliği olan diplomaları yabancı öğrencilerin aldığı eğitimden memnun kalmasına neden olmaktadır.

İspanya'da yabancı öğrenciler tarafından ilgi gören yüksek öğrenim kurumlarından sonra dil okulları gelmektedir. İspanyolca'yı gidip yerinde öğrenmek en az orada üniversite eğitimi almak kadar değerlidir.

İspanya'nın yüksek öğrenim ve dil kursları için tercih edilme nedenleri:

  • İspanya'nın eğitim hayatını geçirmek için güvenli bir ülke olması
  • Köklü üniversitelerde, kaliteli eğitimin uygun fiyatlarda öğrencilere sunuluyor olması
  • Eğitim kurumların, uluslararası tanınırlığı olan diploma ve sertifikaların elde edilebilir olması
  • Yabancı öğrencilerden dolayı fazla olan yabancı nüfusun ülkenin kültür yapısını etkileyerek çok kültürlü bir ortamın oluşmuş olması
  • Sıcakkanlı Akdeniz kanına sahip İspanyol halkının yabancılara hoşgörülü davranması
  • İspanya'nın insanları büyüleyen doğal güzellikleri. 
İspanya'da Konaklama

Aile Yanında Konaklama: Eğitiminiz boyunca İspanyol bir aile ile kalmanız onların kültürünü yakından tanımanızı ve aynı zamanda bol bol İspanyolca pratik yapmanızı sağlar. Aileler okullar tarafından özenle seçilmekte ve öğrencilerin güvenliği için sürekli denetlenmektedir.

Yurtta Konaklama: Yurtta konaklama aldığınız takdirde dünyanın dört bir yanından gelen farklı milletlerden ve farklı dillerden kendi yaşıtınız öğrenciler ile aynı ortamı paylaşma şansına sahip olursunuz. Yurtlar genellikle tek kişilik, çift kişilik ya da 3-4 kişilik odalar halindedir. Ortak kullanımlı banyolar genellikle 4-5 öğrencinin kullanabileceği şekildedir ve her katta  mevcuttur. Bunun dışında ensuite, yani banyo ve tuvaleti odanın içerisinde bulunan yurtlar da vardır. Yurtlarda genellikle kahvaltı ve akşam yemeği seçeneği sunulur, fakat bazı yurtlardaki ortak kullanımlı mutfaklar da basit yemekleri yapabileceğiniz bir ortam sunar. 

Apartta Konaklama: Apart daireler uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklamalardan biridir. Her apartta ortalama 2 ya da 3 oda bulunmaktadır. Bu odalar tek, çift ya da üç kişiliktir. Apart daire içerisinde ortak kullanımda banyo, tuvalet, salon ve mutfak bulunur. Öğrenciler kendi yemeklerini mutfakta kendileri yaparlar.

 

Stüdyo Dairede Konaklama: Bu konaklama yurt ile apart karışımı bir konaklama çeşididir. Tek bir odadan oluşur, fakat odanın içerisinde aynı zamanda mutfak, banyo ve salon da bulunmaktadır. Özgürlüğüne düşkün ve aynı zamanda rahatı seven öğrenciler için ideal bir konaklama çeşididir, fakat diğer seçeneklere göre fiyatları biraz daha yüksektir

 

Residence Konaklamaları eğitim veren kuruluşun kalitesinin yanı sıra, konaklama konforuna da dikkat eden öğrencilerin tercih ettiği konaklama şeklidir. Yurtlara göre daha lükstür ve fiyatları daha yüksektir. Özellikle yaz döneminde kısa süre giden öğrenciler ve iş adamları bu konaklama tipini çok tercih etmektedirler. Tek kişilik ve çift kişilik oda konaklamaları bulunmaktadır. 

 

Paylaşımlı Daire: Bazı okullar yukarıdaki konaklama seçeneklerine alternatif olarak, paylaşımlı daire seçeneği de sunmaktadır. Bu konaklama türünde, bir kaç kişi birlikte giden öğrenciler bir apartman dairesinde konaklarlar. Bu seçenek daha çok bütçesini düşünen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Otel Konaklama: Bu konaklamaların hiçbirini tercih etmeyen özellikle kısa dönem öğrenciler için tavsiye edilebilecek bir seçenektir. Daha rahat bir konaklama tercih edenler okula yakın otellerde konaklayabilirler. 

 

İspanya'da Yaşam Giderleri

Barcelona, Madrid, Sevilla, Valencia gibi büyük şehirlerde yaşam maliyeti biraz daha yüksektir. Bu şehirlerde aylık €250 - €450’a konaklama için oda  kiralanabilir.

Daha küçük şehirlerde ise aylık ortalama €150’a oda kiralamak mümkündür. Oda kiralarına elektrik, ısınma, su vb. küçük masraflar eklenebilir. Ek masraflarınız için ; elektrik faturası aylık €50, telefon faturası aylık €30, aylık yemek masrafları €180 - €250, restoranda bir öğün yemek €15, spor klübüne üyelik aylık €30 - €50, sinema bileti €6,saç kesimi €12 vb. İspanya’da hüküm süren Akdeniz kültürü Türk öğrencilere yabancı gelmemekte ve öğrenciler, İspanya’da geçirdikleri süreyi genellikle iyi anılarla hatırlamaktadır.

İspanya’ya öğrenci vizesi ile giden öğrencilerin çalışma izni yoktur.  Bu nedenle, öğrencilerin İspanya yolculukları öncesi eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacak kadar birikimlerinin hazır olması gerekmektedir.

İspanya'da Vize Rehberi