Ön Bilgi Formu
KADIKÖY
700 10 07
PENDİK
511 10 09
BEŞİKTAŞ
327 55 07
MECİDİYEKÖY
272 00 09
ATAKÖY
552 70 05
BAKIRKÖY
660 51 23
BEYLİKDÜZÜ
876 36 66
İZMİT
324 09 57
HEYKEL
225 39 69
NİLÜFER
450 00 22
ALSANCAK
422 04 15
KARŞIYAKA
364 44 45
KIZILAY
418 52 50

Avustralya'da Dil Okulu

Yurt dışında dil eğitimi almayı planlayan Türk öğrenciler için uzak bir destinasyon olmasına rağmen son yıllarda Avustralya'ya giden öğrenci sayısında bir artış görülmektedir. Avustralya, köklü eğitim sisteminin yanı sıra seçkin eğitim kurumları , geleneksel yaşam tarzı ve zengin tarihi binlerce uluslar arası öğrencinin dikkatini çeker.

Yurt dışında uzun süreli dil eğitimi planı yapan  öğrencilere Avustralya’daki dil okullarını tercih etmelerini öneriyoruz. Avustralya’da dil eğitimi alacak olan öğrencilerin katılabilecekleri kurs  programı en az haftalık 25 saat olmalıdır.

En çok Tercih Edilen Bölgeler: Sydney şehrinin bulunduğu New South Wales, Melbourne şehrinin bulunduğu Victoria ve Brisbane şehrinin bulunduğu Queensland eyaletleri dil eğitimi için Avustralya'yı seçen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bölgelerin başında gelir.

Avustralya’ya giden öğrencilerimizin en çok tercih ettikleri programlar; Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Üniversite Hazırlık Yılı (Foundation) Programları, TOEFL – IELTS hazırlık kurslarıdır.

Dil Okullarımızdan Bazıları: Embassy EnglishBrowns, KaplanLSI, Eurocentres

Akreditasyonlar: Okullarımız NEAS, ACPET, English Australia, Quality English, ALTO akreditasyonlarına sahiptirler. 

Kayıt Aşamaları:  

 • Okulunuzu Seçin
 • Vize için gerekli evraklarınızı hazırlayın ve Justabroad’a teslim edin.
 • Sizin adınıza başvurunuzu Justabroad yapacaktır. Ancak, konsolosluk tarafından mülakata çağrılabilirsiniz.
 • Vize başvurunuz kabul edildiğinde ön kabul mektubunuz verilecektir.
 • Vizenizin onaylanması için konsolosluğun belirlediği kurumlardan birinde sağlık kontrolü yaptırmanız gerekecek.
 • Eğitim ve gerekli ödemeleri yapmalısınız.
 • Kesin kabul mektubunuz teslim edilir.
 • Avustralya vizeniz hazırdır.

 

Avustralya'da Eğitim Almanın Faydaları

Avustralya, dünyanın en çok tercih edilen eğitim noktalarından  biridir. Dinamik ve canlı bir ülke olması; güzel sahilleri,  billur mavisi denizi, şaşırtıcı antik yapıları ve el değmemiş yağmur ormanları ile dikkat çekmektedir. Avustralya’da öğrenim görmek, uluslararası öğrencilere akademik başarı dışında küresel olarak kabul edilen bir nitelik kazandırmaktadır. Avustralya’yı tercih eden uluslararası öğrenciler bu deneyimi güvenli, dostane bir çevrede ve makul bir giderle kazanabilirler. Ayrıca; öğrenciler, Avustralya’dayken kendilerine mali istikrar ve daha kaliteli bir yaşam sağlamak için, öğrenimlerini tamamlarken part-time olarak çalışma imkanı bulurlar

Güvenli Çevre

Avustralya güvenlik açısında tercih edilebilecek ülkelerin başında gelmektedir.Suç oranının düşük olması ile siyasi istikrara ve huzurlu bir topluma sahiptir. Hırsızlık ve saldırı vakaları oldukça azdır. Ayrıca Avustralya’nın uyuşturucu madde ve  silah mücadele kanunları vardır. Avustralya, din ,dil,ırk ve cinsiyete bakılmaksızın herkes için eşitlik anlayışının mevcut olduğu insanların birbirleriyle uyumlu olduğu bir ülkedir. Avustralya’da hiçbir zaman bir iç savaş yaşanmamıştır ve iç kargaşa yoktur. Avustralya, diğer kültürlere açık bir toplum olduğundan, her zaman farklı kültürlerden insanları ağırlamaktan memnuniyet duyarlar. Öğrenciler, Avustralya’da kalırken kendilerini güvende hissedeceklerdir. Milliyetiniz ve dininiz ne olursa olsun rahtlıkla uyum sağlayabilirsiniz.

Sahil Cenneti

Avustralya’nın kıyı şeridi yaklaşık 50,000 kilometre uzunluğunda olup, sayısı 10,000’i aşan sahillerle bir bütün oluşturur. Dünyanın en uzun sahile sahip olan ülkesidir. Avustralyalıların % 85’i kıyının 50 km içinde yaşarlar. Bu da sahilleri, rahat yaşam tarzının ayrılmaz bir parçası kılmaktadır.

Çalışma İmkanı

Yurtdışından gelen öğrencilere eğitim yaparken haftada 20 saate kadar çalışma izni tanınmaktadır.

Avustralya'da Konaklama

Aile Yanında Konaklama: Eğitiminiz boyunca Avustralyalı bir aile ile kalmanız onların kültürünü yakından tanımanızı ve aynı zamanda bol bol İngilizce pratiği yapmanızı sağlar.  Aileler okullar tarafından özenle seçilmekte ve öğrencilerin güvenliği için sürekli denetlenmektedir.

 

Yurtta Konaklama: Yurtta konaklama aldığınız takdirde dünyanın dört bir yanından gelen farklı ülkelerden ve farklı dillerden kendi yaşıtınız öğrenciler ile aynı ortamı paylaşma şansınız olacaktır. Yurtlar genellikle tek kişilik, çift kişilik ya da 3-4 kişilik odalar halindedir. Ortak kullanımlı banyolar genelde 4-5 öğrencinin kullanabileceği şekildedir ve her katta bulunmaktadır.Bunun haricinde ensuite, yani banyo ve tuvaleti odanın içinde olan yurtlar da vardır. Yurtlarda genellikle kahvaltı ve akşam yemeği seçeneği sunulur, fakat bazı yurtlardaki ortak kullanımlı mutfaklar da basit yemekleri yapabileceğiniz bir ortam sunar.

 

Apartta Konaklama: Apart daireler uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklamalardan biridir. Her apartta ortalama 2 ya da 3 oda vardır. Bu odalar tek, çift ya da üç kişiliktir. Apart daire içinde ortak kullanılan, banyo, tuvalet, salon ve mutfak vardır. Öğrenciler kendi yemeklerini mutfakta kendileri yaparlar.

 

Stüdyo Dairede Konaklama: Bu konaklama, yurt ile apart karışımı bir konaklama çeşididir. Tek bir odadan oluşur, fakat odanın içerisinde aynı zamanda mutfak, banyo ve salon da bulunmaktadır. Özgürlüğüne düşkün ve aynı zamanda rahatı seven öğrenciler için ideal bir konaklama çeşididir, fakat diğer seçeneklere göre fiyatları biraz daha yüksektir

 

Residence Konaklamaları eğitim veren kuruluşun kalitesinin yanında, konaklama konforuna da dikkat eden öğrencilerin tercih ettiği konaklama şeklidir. Yurtlara göre daha lüks ve pahalıdır. Özellikle yaz döneminde giden öğrenciler ve iş adamları bu konaklama tipini oldukça fazla tercih etmektedirler. Tek kişilik ve çift kişilik oda konaklamaları bulunur.

 

Paylaşımlı Daire: Bazı okullar yukarıdaki konaklama seçeneklerinin yanında, paylaşımlı daire seçeneği de sunar. Bu konaklama türünde, birkaç kişi birlikte giden öğrenciler bir apartman dairesinde konaklarlar. Bu seçenek daha çok bütçesini düşünen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

 

Otel Konaklama: Bu konaklamaların hiçbirini tercih etmeyen özellikle kısa dönem öğrenciler için tavsiye edilebilecek bir seçenektir. Daha rahat bir konaklama tercih edenler, okula yakın otellerde konaklayabilirler. Amerika'daki birçok okul, bu tarz durumlar için otellerden öğrencilerine özel fiyatlar alabilmektedir.

 

Avustralya'da Yaşam Giderleri

Yaşam masrafları ele alındığında, dil eğitimi alınabilecek ülkeler arasında en uygun yerlerden biri olarak Avustralya öne çıkar. Ülkenin en pahalı şehri Sydney'ken, Melbourne, Brisbane gibi diğer büyük şehirlerde yaşamak için bile çok büyük bütçelere ihtiyaç duymazsınız. Avustralya’da geçirdiğiniz süre boyunca, kendi imkanlarınızla oluşturacağınız alternatiflerle uygun fiyatlara konaklama sağlamanız mümkün.  

Çoklu ikliminin getirisi oalrak Avustralya’da birçok çeşidinin yetişmesi sayesinde sebze ve meyve fiyatları uygundur. Ada ülkesi olması, deniz mahsüllerinin de bol ve ucuz olması anlamına geliyor. Dışarıda yiyeceğiniz yemekler için de aynı uygun fiyatlar söz konusu. Örneğin; bir hamburger menüsünü 4-5 AUD’a almanız mümkün. Avustralya’da eğitim gören bir öğrenci aylık ortalama 350-450 AUD ile beslenme ihtiyacını sağlıklı şekilde giderebilir.  

Avustralya Büyükelçiliği’nin belirlediği aylık yaşam masrafları ise 1500 AUD olsa da, ortalama bir öğrencinin aylık yaşam masrafı 1000 AUD civarındadır. 

Avustralya'da Ulaşım

Avustralya’da trafik sistemi çok gelişmiş olup, yayaları korumak için sıkı kurallar konmuştur. Trafiğin akış yönü soldur, trafik düzenini sağlamak için trafik ışıkları dışında ”round – about” denen trafik adaları da kullanılır. Avustralya’da içkili araba kullanmanın ve emniyet kemeri takmamanın cezası çok büyüktür. Arabadaki herkesin emniyet kemeri takma zorunluluğu vardır. Avustralya’da trafikte en büyük problem gece şehirler arası yollarda aniden yola çıkan ve çok zor görülebilen yabani hayvanlardır. Gece olan kazaların çoğu bu nedenle meydana gelmiştir. Avustralya’da tren, otobüs, tramvay, vapur, iki büyük ulusal havaalanı ve birçok bölgesel havaalanından oluşan geniş çaplı bir toplu taşıma sistemi bulunur. Şehirlerarası ulaşımda ücretlendirmeler hangi bölgede ve ne kadar yolculuk yapacağınıza göre değişmektedir. Avustralya büyük bir ülke olduğu için halk ülke içi ulaşımda da en çok havayolunu tercih etmektedir. Tasmania dahil ülkedeki tüm şehirler arasında çok sayıda otobüs seferi düzenlenir. Eyalet içi ve eyaletler arası çalışan birçok otobüs şirketi bulunur.

Demiryolu çok sık kullanılan bir ulaşım sistemi değildir. Ülkeyi doğudan batıya kateden ve haftada iki kez seferi olan tek tren Indian Pacific’tir. Yolculuk, doğu kıyısındaki Sydney’den batı kıyısındaki Perth’e kadar 65 saat yaklaşık 3 gün sürmektedir. Avustralyalılardan daha fazla yabancılar için daha cazip bir tren seferidir ve Avustralya dışında da satın alınabilen Austrailpass ile 14, 21 veya 30 gün boyunca Avustralya’da sınırsız olarak tren yolculuğu yapılabilir.

Dikkat: Yabancı öğrenciler, ehliyetleriyle ülkeye giriş yaptıktan sonra üç ay süreyle araç kullanılabilirler ancak ehliyet belgesi İngilizce değilse mutlaka onaylı bir tercümesinin olması gerekmektedir. Üç aydan daha uzun süreli araç kullanabilmek için Avustralya sürücü belgesi almak gerekmektedir.

Avustralya Vize Rehberi

 

Avustralya öğrenci vizesi alabilmek için 12 haftadan daha az eğitim alanlar haftada en az 15 saatlik bir eğitim programına ,12 hafta ve üzeri kayıt yaptıracak öğrenciler ise hafta da en az 20 saatlik bir eğitim programına kayıt olmalıdırlar.

 

Başvuru için gerekli evraklar listesi:

KİŞİSEL EVRAKLAR

 • Başvuru sahibinin imzaladığı ve doldurulmuş Başvuru Formu 157A. 
 • Geçerli pasaportunuz ve eski pasaportlarınız 
 • Başvuru sahibinin öğrenim görmeyi düşündüğü kurumdan alınan Elektronik Confirmation of Enrolment (CoE) sertifikası ve/veya Avustralya’daki öğrenim kurumundan öğrenci olarak kabul edildiğini belirten ön kabul yazısı.
 • Başvuru sahibinin daha önce tamamladığı eğitiminlerine ait belgeler (Lise diploması/ön lisans diploması/lisans diploması/yüksek lisans diploması/doktora derecesi vs).
 • 3 adet yeni çekilmiş renkli vesikalık fotoğraf.
 • Başvuru sahibinin annesi, babası, tüm kardeşleri, varsa- tüm eşleri ve tüm çocuklarının gösterildiği nüfus kayıt örneği – kişilerin olayları bölümünde düşünceler kısmı ile beraber.
 • 18 yaşından büyük kişiler için Arşivli Sabıka Kaydı aslı.
 • Askerliğin zorunlu olduğu ülkelerden askerlik durum belgesi.
 • Eğer evli iseniz evlilik cüzdanı.
 • MALİ DURUM BELGELERİ - BAŞVURU SAHİBİ: Eğer bekar iseniz, Avustralya’da kalacağınız ilk 12 ay süresince eğitim, yaşam ve seyahat masraflarınızı karşılayabilecek durumda olduğunuzu belgelemeniz gerekmektedir.Örnekler: Banka hesabında yeterli para olduğunu gösteren belgeler, banka hesap cüzdanı ve/veya bankadan alınmış imzalı kaşeli yazı, sizin ya da sponsorunuzun adına alınmış bir banka kredisi.
 • Lütfen dikkat: Bankadaki paranın, vize başvuru tarihinden minimum 3 ay önce hesaba yatmış olması şartı aranmaktadır. Eğer kredi çektiyseniz 3 ay zorunluluğu yoktur.
 • MALİ DURUM BELGELERİ - SPONSOR: Lütfen bu evraklardan en az bir tanesini beyan ediniz:
 • Banka hesap dökümü,
 • Maaş bordrosu,
 • İş yerinizin ticaret sicil kaydı ve/veya vergi levhası kopyası,
 • Emekliyseniz kimlik bilgileri ve maaş cüzdanı,
 • Vergi beyannamesi,
 • Yatırım hesabınız ve/veya sürekli gelirinizi gösteren banka hesap cüzdanı,
 • Kredi bilgileri,
 • Eğer 18 yaş altı iseniz anne ve babanızdan Avustralya’da eğitim görmenizi kabul ettiklerine dair muvafakatname.
 • Eğer 18 yaş altı iseniz madde (a), (b) veya (c)’den birisini sunmalısınız: 
 • a) Eğer Avustralya’da ebeveynlerinizden birisi ile 18 yaşınıza basana kadar oturacaksanız aranızdaki ilişkiyi belgeleyen kanıtlar sunmalısınız. 
 • b) Avustralya’da ebeveynlerinizin belirlediği bir akrabanız ile yaşayacaksanız, bu akrabanız ile olan ilişkinizi belgelemeniz gerekmektedir. Bu kişi en az 21 yaş ve üstü olmalı, elçiliğe sabıka kaydı ve siz 18 yaşınıza girene kadar Avustralya’da kalmasına engel teşkil edecek herhangi bir durumun söz konusu olmadığını kanıtlar belge sunmalıdır. 
 • c) Eğer Avustralya’da yukarıda belirttiğimiz kişilerden birisi ile yaşamayacaksanız, eğitim kurumunuzdan eğitim, yaşam, güvenlik ve konaklamanıza dair gerekli düzenlemelerin yapıldığını gösteren imzalı dilekçe.
 • Vize başvurusunda, ön değerlendirmeden sonra tüm başvuru sahiplerinden istenecek evraklar şunlardır: Siz ve sizinle Avustralya’ya gelecek olan tüm aile fertlerinizden sağlık muayenesi ve göğüs filmi. 12 yaş altı çocuklardan göğüs filmi istenmemektedir.
 • 24 Kasım 2012 tarihinden itibaren,vize sahipleri pasaportlarına vize etiketi konulabilmesi için $70 AUD olan Vize Etiket ücretini ödemektedirler. Ancak, Avustralya Hükümeti geçerli vizesi olan başvuru sahiplerinin pasaportlarında vize etiketi taşımalarını zorunlu kılmamıştır. Ankara'daki Avustralya Büyükelçiliği'ne yapılacak tüm ödemeler sadece Türk Lirası olarak tahsil edilir.
 • LÜTFEN DİKKAT: Başvuru ücretleri, başvuru işlemleri başladıktan ve fiş kesildikten sonra geri ödenemez. Bu durum olumsuz sonuçlanan vize başvuruları için de geçerlidir.
 • İstenilen belgeler orijinalleri veya noter tasdikli kopyaları ile sunulmalıdır. İngilizce olmayan tüm belgelerin noterden onaylanmış tercümeleri sunulmalıdır.