Ön Bilgi Formu
KADIKÖY
700 10 07
PENDİK
511 10 09
BEŞİKTAŞ
327 55 07
MECİDİYEKÖY
272 00 09
ATAKÖY
552 70 05
BAKIRKÖY
660 51 23
BEYLİKDÜZÜ
876 36 66
İZMİT
324 09 57
HEYKEL
225 39 69
NİLÜFER
450 00 22
ALSANCAK
422 04 15
KARŞIYAKA
364 44 45
KIZILAY
418 52 50

Amerika'da Dil Okulu

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok ilgilendikleri ülkelerin başında Amerika gelmektedir. Yurt dışında İngilizce eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler kaliteli eğitim ve zengin bölge seçeneklerinden dolayı özellikle  Amerika’yı tercih etmektedirler. 

Amerika, eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almakta ve Amerika'da dil okulları için birçok şehirde her bütçeye uygun dil kursları bulunmaktadır. New York, Boston, San FranciscoLos Angeles ve San Diego uluslararası öğrencilerin dil eğitimi konusunda en çok tercih ettikleri şehirlerdir. İngilizce eğitimi alacak öğrencilerin katılabileceği programların haftalık en az 20 ve üzerinde ders saati olması gerekmektedir.

Siz de günümüzde oldukça popüler olan Amerikan İngilizcesini öğrenmek istiyorsanız, Justabroad’ın size sunduğu Amerika’daki dil okullarından birini mutlaka seçmelisiniz. ABD’nin en popüler ve en gözde bölgelerinde her biri dünyanın önde gelen eğitim kuruluşlarından oluşan dil okullarımız ile dilediğiniz dil eğitimini kusursuz bir şekilde alacaksınız.

Dil Okullarımızdan Bazıları: Embassy English, Zoni, ELS Language Centres, LSI, FLS International, Kaplan, Sprachcaffe, Kings Colleges, St Giles, LAL Language Centres, Intrax...

Akreditasyonlar: Okullarımız ACCET,CEA, AAIEP akreditasyonlarına sahiptirler. 

Kayıt Aşamaları:   

 • Okulunuzu seçin.
 • Vize için gerekli evraklarınızı hazırlayın ve Justabroad’a teslim edin.
 • Vize başvurusu için sizin adınıza randevunuzu Justabroad alır.
 • Sizin için alınmış başvuru günü ve saatinde mülakata gidin. (Kişisel başvuru zorunludur.)
 • Genellikle mülakat sonunda vize alıp alamadığınızı vize memurlarından öğrenebilirsiniz. Ancak, pasaportunuz daha sonra belirlemiş olduğunuz adrese gönderilir.
 • Vizenizin onaylanması durumunda eğitim ve konaklama  gibi gerekli tüm ödemeleri yapmalısınız.
 • Okul kabul mektubu, konaklama belgeleri ve ödeme dekontu gibi belgeleri Justabroad size teslim eder.
 • Amerika'ya gitmek için hazırsınız.

 

Amerika'da Eğitim Almanın Faydaları

Amerika dünyanın en gözde ülkelerinden biri olduğu ve birçok eğitim kolaylığı sunduğu için uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilen bölgelerin başında gelir. ABD, aynı zamanda tüm dünyadan insanların en çok merak ettiği, en çok ziyaret etmeyi istediği bir ülkedir. Bu nedenle turizm potansiyeli açısından da dünyanın en çok tercih edilen ülkesidir. Amerika’da aldığınız eğitim sürecinde farklı dil, din ve kültürlerden birçok insanla tanışırsınız. Böylece hem unutulmaz deneyimler edinmiş hem de ufkunuzu genişletmiş olursunuz.

Amerika ulusal öğrencilerinden sonra uluslararası öğrenciler için de birçok eğitim imkanı sunar. Son teknolojiyle oluşturulmuş okul ve kampüs ortamında eğitim almak ve yine son öğretim metodlarının kullanıldığı derslerde İngilizce öğrenmek öğrenciler için oldukça idealdir. Okul ve sınıf ortamında alınan eğitim dışında eğlence mekanlarının ve gezilecek yerlerin çok olması öğrencilerin sıkılmadan eğitimlerini tamamlaması, hatta eğitim alırken aynı zamanda eğlenmesi demektir. Öğrenciler, ülkedeki farklılıkları tanımaya çalışırken sıkılacak zaman bulamaz.

ABD'de amacınız dil eğitimi sonrasında akademik kariyer ise, onbinlerce eğitim kurumu içinden yüzlerce program arasından mutlaka size uyan bir eğitim dalı bulursunuz. Seçtiğiniz üniversite ya da kolejleri gezerek görme imkanına sahip olursunuz.

Amerika'da eğitimi tercih etmek için başlıca sebepler:

 • Kampüs ortamı sağlayan okullar
 • Son teknoloji kullanılan sınıflar ve eğitim metodları
 • Her kişinin tercihlerine göre eğlenme ve gezme fırsatı
 • Ulaşım kolaylığı sayesinde gittiğiniz şehir dışında birçok şehri gezme imkanı
 • İsterseniz güney kıyılarında sıcak hava koşullarında denizin ve kumun tadını çıkararak, isterseniz iç bölgelerde kışın ve kayak yapmanın tadını çıkararak eğitim imkanı
 • Dünya’nın gözde şehirlerini ve yapılarını ziyaret edebilme fırsatı
 • Ülkenin her bölgesinde bulunan eğlence parklarında doyasıya eğlenme imkanı
 • Farklı kültürlerden insanlarla tanışma imkanı
 • Vize bitiş tarihinden sonra 28 gün ülkede kalıp gezme fırsatı

 

Amerika'da Konaklama

Aile Yanında Konaklama: Eğitiminiz boyunca Amerikalı bir aile ile kalmanız onların kültürünü yakından tanımanızı ve aynı zamanda bol bol İngilizce pratiği yapmanızı sağlar.  Okullar aileleri özenle seçilmekte ve aileler öğrencilerin güvenliği için sürekli denetlenmektedir.

Yurtta Konaklama: Yurtta konaklama aldığınız takdirde dünyanın dört bir yanından gelen farklı milletlerden ve farklı dillerden kendi yaşıtınız öğrenciler ile aynı ortamı paylaşma şansına sahip olursunuz. Yurtlar genellikle tek kişilik, çift kişilik ya da 3-4 kişilik odalar halindedir. Ortak kullanımlı banyolar genellikle 4-5 öğrencinin kullanabileceği şekildedir ve her katta  mevcuttur. Bunun dışında ensuite, yani banyo ve tuvaleti odanın içerisinde bulunan yurtlar da vardır. Yurtlarda genellikle kahvaltı ve akşam yemeği seçeneği sunulur, fakat bazı yurtlardaki ortak kullanımlı mutfaklar da basit yemekleri yapabileceğiniz bir ortam sunar.

 

Apartta Konaklama: Apart daireler uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklamalardan biridir. Her apartta ortalama 2 ya da 3 oda bulunmaktadır. Bu odalar tek, çift ya da üç kişiliktir. Apart daire içerisinde ortak kullanımda banyo, tuvalet, salon ve mutfak bulunur. Öğrenciler kendi yemeklerini mutfakta kendileri yaparlar.

 

Stüdyo Dairede Konaklama: Bu konaklama yurt ile apart karışımı olan bir konaklama çeşididir. Tek bir odası vardır, fakat odanın içerisinde mutfak, banyo ve salon da bulunmaktadır. Özgürlüğüne düşkün ve aynı zamanda rahatı seven öğrenciler için ideal bir konaklama çeşididir, fakat diğer seçeneklere göre fiyatları biraz daha yüksektir

 

Residence Konaklamaları eğitim veren kuruluşun kalitesinin yanı sıra, konaklama konforuna da dikkat eden öğrencilerin tercih ettiği konaklama şeklidir. Yurtlara göre daha lükstür ve fiyatları daha yüksektir. Özellikle yaz döneminde kısa süre giden öğrenciler ve iş adamları bu konaklama tipini çok tercih etmektedirler. Tek kişilik ve çift kişilik oda konaklamaları bulunmaktadır. 

 

Paylaşımlı Daire: Bazı okullar yukarıdaki konaklama seçeneklerine alternatif olarak, paylaşımlı daire seçeneği de sunmaktadır. Bu konaklama türünde, birkaç kişi birlikte giden öğrenciler bir apartman dairesinde konaklarlar. Bu seçenek daha çok bütçesini düşünen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

 

Otel Konaklama: Bu konaklamaların hiçbirini tercih etmeyen özellikle kısa dönem öğrenciler için tavsiye edilebilecek bir seçenektir. Daha rahat bir konaklama tercih edenler okula yakın otellerde konaklayabilirler. Amerika'daki birçok okul bu tarz durumlar için otellerden öğrencilerine özel fiyatlar alabilmektedir.

 

 

Amerika'da Yaşam Giderleri

Okul Masrafları: Amerika’da eğitim ücretleri okuldan okula büyük farklılıklar gösterir. Okula ödediğiniz ücretin (tuition) yanı sıra alınacak ders kitapları gibi okulla ilgili diğer masrafları da göz önünde bulundurmalısınız. Bir akademik yıl için yapacağınız okul masrafı önceden de belirttiğimiz gibi çok değişkendir. Fakat bir rakam telaffuz etmek gerekirse, 10 bin dolar ile 50 bin dolar arasında değişen bir rakamdan bahsedilebilir. Bu konuda en güvenilir bilgiyi Justabroad ile doğrudan irtibata geçerek elde edebilirsiniz. 

Yaşam Masrafları: Amerika’da alınan eğitim sırasında okul dışında yapılan harcamalar doğal olarak kişiden kişiye göre değişir. Ortalama olarak okul masrafları hariç her akademik yıl için en az 6 dolarlık bir harcama beklenmelidir. Bu rakam kişiden kişiye olduğu kadar okulun bulunduğu şehir ve bölgelere göre de farklılıklar göstermektedir.

Gizli Masraflar: Gizli masraflar Amerika’daki eğitiminiz esnasında beklenmeyen hallerde ortaya çıkan ve ilk anda akla gelmeyen masrafları kapsar. Sağlık sorunları için ayrılması gereken miktar, döviz kurlarında meydana gelen değişikliklerin etkisi, tatillerde yurdu ziyaret etme masrafları, araba almak gerektiğinde çıkabilecek sigorta gibi ekstra masraflar unutulmamalı ve mali planlamalar yapılırken göz önünde bulundurulmalıdır.

Amerika'da Ulaşım

Ülke içinde otobüs, tren ya da uçak ile rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Her türlü bütçeye göre ulaşım imkanı sunar. Kısa mesafeli yolculuklarda otobüs; uzun mesafeli yolculuklarda ise tren ya da uçak tercih edilmesi önerilir.

Otobüs ile ulaşım diğer ulaşım yöntemlerine göre daha uzun sürer. Ancak, öğrenciler için cazip fiyatlar sunması ve yolculuk sırasında etrafı izleyebilme imkanı olması nedeniyle otobüs yolculuğu tercih edilebilir.

Tren ile şehirlerarası kullanılan tek bir demiryolu mevcuttur ve tek olmasından dolayı biraz pahalı olmasına karşılık pencereden bakarak doğayı, şehirlerin arka planını, ülkelerin insan manzaralarını izlemek isterseniz önerilen bir ulaşım şeklidir. Biletlerinizi internet üzerinden alabilirsiniz ve siteye üyeliğiniz varsa avantajlı bilet fiyatlarından da faydalanabilirsiniz.

Ayağınızın yerden kesilmesini istiyorsanız; Uçakla yolculuk maliyeti otobüs fiyatları kadar ucuz olmayacaktır belki ama varmanız gereken yere daha hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Uçakla ulaşım konusunda çeşitli internet sitelerini araştırıp, kesenize uygun tek seferlik bile olsa bilet bulabilirsiniz.

Tüm bu ulaşım yöntemleri dışında, arkadaşlarınızla ortak araba da kiralayabilirsiniz, yurtdışında Türk ehliyetiniz 6 ay süre ile kullanılmaktadır.  Yine de şunu da belirtmek gerekir ki eğer 25 yaşından küçükseniz her işletmeden araba kiralamayabilirsiniz, kiralasanız bile fazladan para ödemeniz gerekebilir.

 

Amerika Vize Rehberi

Amerika’da eğitim ve öğrenci değişim programları için iki tür vize mevcuttur. Amerika’da dil okuluna katılanlar F-1; değişim programına katılanlar ise J-1 vizesine başvururlar.

F-1 Vizesi: Amerika’daki eğitim kurumlarından birinde tam zamanlı eğitime katılmak isteyen tüm öğrencilerin almak zorunda olduğu vize türüdür. Bu vize türü ile öğrenciler eğitimleri süresince Amerika’da kalma hakkına sahiptirler.

Kişisel Belgeler:

 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Pasaport/Varsa eski pasaportlar
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Evliyseniz; evlilik cüzdanı
 • Adli sicil kaydı
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Öğrenci Belgesi/Diploma ve Transkript
 • Varsa dil kursu belgeleri
 • Öğrenci olmayan erkek adaylar için askerlik durum belgesi
 • 18 yaşından küçük öğrenciler için noter tasdikli muvafakatname

Başvuran ya da sponsora ait belgeler:

 • Finansal durumu gösteren belgeler: Banka mektubu, Banka hesap dökümleri, varsa tapu/araç ruhsatı ve kira sözleşmeleri ile;
 • Çalışanlar için: Şirket referans ve izin yazısı, SSK giriş  belgesi ve son 3 aya ait hizmet dökümü ile maaş bordrosu. Çalıştığınız şirkete ait: vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil kaydı.
 • İş yeri sahibi olanlar için: Şirketin vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil kaydı, şirket banka hesap dökümleri ve banka mektubu, varsa tapu/araç ruhsatı ve kira sözleşmeleri.
 • Emekli olanlar için: Maaş belgesi fotokopisi.
 • SEVIS ücreti (200 USD)
 • Vize başvuru ücreti (160 USD)
 • I-20 belgesi (Justabroad tarafından verilecektir).
 • Başvuru formu DS-160  (Justabroad tarafından verilecektir). 

J-1 vizesi ile ilgili detaylı bilgi Work & Travel bölümünde verilmiştir.