Ön Bilgi Formu
KADIKÖY
700 10 07
PENDİK
511 10 09
BEŞİKTAŞ
327 55 07
MECİDİYEKÖY
272 00 09
ATAKÖY
552 70 05
BAKIRKÖY
660 51 23
BEYLİKDÜZÜ
876 36 66
İZMİT
324 09 57
HEYKEL
225 39 69
NİLÜFER
450 00 22
ALSANCAK
422 04 15
KARŞIYAKA
364 44 45
KIZILAY
418 52 50

Malta'da Dil Okulu

Eski bir İngiliz sömürgesi olan Malta, İngilizce konuşulan küçük bir ada ülkesidir. İngilizce konuşulması ve İngiliz yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle birçok öğrenciye dil eğitimi imkanı sunar. Malta aynı zamanda sıcak iklimi, güzel sahilleri ile tarihi ve kültürel zenginliği sayesinde özellikle yaz aylarında tercih edilen turistik bir bölgedir. Avrupa’nın kapalı ve yağmurlu havasından sıkılanlar özellikle yaz aylarında denizin ve güneşin tadını çıkarabilmek için binlerce kişi Malta’ya akın ediyor.  Böylelikle yılın büyük bir bölümünü yaz sezonu olarak geçiren bu adada oluşan uluslararası ortam dil eğitimi için Malta’yı tercih eden öğrencilere büyük avantaj oluyor.

Dil eğitimi alırken tatil yapmak isteyen tüm öğrencilerin tercih edebileceği bu ülkedeki dil okullarının çoğu İngiltere merkezli olup İngiltere’deki okullarla aynı eğitimi vermektedir. Öğretmenlerin çoğu İngiltere’den gelen seçilmiş öğretmenlerdir. Bu nedenle eğitim içeriği ve kalitesi açısından İngiltere ile aynı imkanlara sahiptir. Üstelik Malta’da dil eğitimi almak İngiltere’ye göre daha ekonomiktir. Özellikle yaz aylarından konaklama fiyatlarında artış olsa da,Malta'nın her geçen gün daha çok tercih edilen bir İngilizce öğrenim merkezi olduğunu, eğitimin ve yaşam koşullarının diğer İngilizce konuşulan ülkelerle kıyaslandığında daha ekonomik olduğunu söylemek mümkündür. Türkiye’den sadece 3 saat uzaklıkta bulunan Malta, deniz, güneş, kum ile birlikte İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz bu adada yapacağınız kültürel ve tarihi geziler sayesinde  eşsiz deneyimler edinebilirsiniz.

Malta’ya giden öğrencilerimizin en çok tercih ettiği programlar; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Sınavlara Hazırlık Programları, Yaz okulu.

 

Malta'da Eğitim Almanın Faydaları
 • Malta dünyanın iki ana dili olan az sayıdaki ülkelerinden biridir. Maltalıların kendi dilleri dışında resmi dil olarak İngilizce kullanmaları dil eğitimi için Malta’yı seçen öğrencilerin İngilizce dil bilgilerini geliştirmesi için en ideal bölgelerden biridir.
 • Diğer bölgelere göre daha ekonomik dil eğitim imkanı sunan Malta okullarından ihtiyacınıza göre her türlü kurs bulabilirsiniz.
 • Avrupa, Kuzey Afrika ve Doğu Akdeniz bölgelerine kolay ulaşılabilir olması nedeniyle Malta, dil eğitimi ve turizm için en çok tercih edilen bölgelerden biridir. Bu nedenle öğrencilere çok kültürlü bir ortam sunar.
 • Akdeniz konukseverliğinin yanısıra Anglosakson geleneği ve Avrupalılığın hoş bir karışımını sunar.
 • Özellikle yaz aylarındaki sıcak iklimi sayesinde İngilizce öğrenirken düşük bütçelerle tatil yapabilirsiniz.
 • Gelişmiş sosyal, ekonomik ve teknik imkanlar sunar.
 • Malta’daki gezileriniz sırasında çok kültürlü bir tarihi keşfedebilirsiniz.

 

Malta'da Konaklama

Aile Yanında Konaklama: Eğitiminiz boyunca Maltalı bir aile ile kalmanız onların kültürünü yakından tanımanızı ve aynı zamanda bol bol İngilizce pratiği yapmanızı sağlar. Aileler okullar tarafından özenle seçilmekte ve öğrencilerin güvenliği için sürekli denetlenmektedir.

Yurtta Konaklama: Yurtta konaklama aldığınızda dünyanın dört bir yanından gelen farklı milletlerden ve dillerden kendi yaşıtınız öğrenciler ile aynı ortamı paylaşma şansına sahip olacaksınız. Yurtlar genellikle tek kişilik, çift kişilik ya da 3-4 kişilik odalar halindedir. Ortak kullanımlı banyolar genellikle 4-5 öğrencinin kullanabileceği şekildedir ve her katta  mevcuttur. Bunun dışında ensuite, yani banyo ve tuvaleti odanın içerisinde bulunan yurtlar da vardır. Yurtlarda genellikle kahvaltı ve akşam yemeği seçeneği sunulur, fakat bazı yurtlardaki ortak kullanımlı mutfaklar da basit yemekleri yapabileceğiniz bir ortam sunar.

 

Apartta Konaklama: Apart daireler yurtdışından öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklamalardandır. Her apartta ortalama 2 ya da 3 oda bulunur. Bu odalar tek, çift ya da üç kişiliktir. Apart daire içerisinde ortak kullanımda banyo, tuvalet, salon ve mutfak vardır. Öğrenciler kendi yemeklerini mutfakta kendileri yaparlar.

 

Stüdyo Dairede Konaklama: Bu konaklama yurt ile apart karışımı bir konaklama çeşididir. Tek bir odadan oluşur, fakat odanın içerisinde aynı zamanda mutfak, banyo ve salon da bulunmaktadır. Özgürlüğüne düşkün ve aynı zamanda rahatı seven öğrenciler için ideal bir konaklama çeşididir, fakat diğer seçeneklere göre fiyatları biraz daha yüksektir

 

Residence Konaklamaları eğitim veren kuruluşun kalitesiyle birlikte, konaklama konforuna da dikkat eden öğrencilerin tercih ettiği konaklama şeklidir. Yurtlara göre daha lükstür ve fiyatları daha yüksektir. Özellikle yazın kısa süre giden öğrenciler ve iş adamları bu konaklama tipini daha çok tercih etmektedirler. Tek kişilik ve çift kişilik oda konaklamaları vardır. 

 

Paylaşımlı Daire: Bazı okullar yukarıdaki seçeneklere ek olarak, paylaşımlı daire seçeneği de sunmaktadır. Bu konaklama türünde, birkaç kişi birlikte giden öğrenciler bir apartman dairesinde konaklarlar. Bu seçenek daha çok bütçesini düşünen öğrencilerin tercih ettiği bir seçenektir

 

Otel Konaklama: Bu konaklamaların hiçbirini tercih etmeyen özellikle kısa dönem öğrenciler için tavsiye edilebilecek bir seçenektir. Daha rahat bir konaklama tercih edenler okula yakın otellerde konaklayabilirler. 

 

Malta'da Yaşam Giderleri

Dil eğitimi için Malta’yı seçen öğrencilerin yaşam masrafları her öğrenciye göre değişiklik gösterir. Ancak, genel olarak bir öğrencinin yeme-içme, ulaşım, telefon kartı gibi temel ihtiyaçları için haftalık 80-100 Euro yeterlidir. Aile yanında konaklama dışındaki apart ve stüdyo daireler mutfak kullanımına uygundur. Böylece yemek masraflarını azaltabilirsiniz. Diğer Avrupa ülkelerine bakıldığında Malta’da yaşam giderleri daha makuldür.

Adanın her yerinde bulunan döviz büroları ve ATM’ler bulabilirsiniz. Ancak, Türk lirası uluslararası alanda çok geçerli olmadığı için harçlığınızı Euro olarak götürmeniz tavsiye edilir.

Ülkede geçerli olan para birimi Euro'dur. Madeni paralar 1, 2, 5, 10, 20, 50 cent ve 1, 2 Euro’dur. 5, 10, 20, 50, 100, 200 ve 500 Euro’luk banknotlar vardır. Malta'ya götüreceğiniz dövizin temiz ve yeni olması önemlidir. Üzeri yazılı, küçük de olsa yırtığı bulunan banknotlar Malta'da geçerli değildir. Malta devleti, beraberinizde getirdiğiniz dövizin fazlasını ülkeden çıkarmanıza izin vermez, fakat giriş esnasında beyan ettiğiniz yanınızdaki döviz miktarından harcamadığınız kısmı ülkeden çıkartabilirsiniz.

 

Malta'da Ulaşım

Otobüsler: Malta’da otobüsler en ucuz toplu taşıma aracıdır. En uzak mesafenin ücreti 40c’dir. Otobüsler Malta’da Sarı; Gozo’da gri renktedir.

Malta’da otobüsler belli bir programa göre çalışır; hareket noktaları Valette şehir kapısının hemen dışı ve Sliema rıhtım bölgesindeki duraklardır. Duraklardaki danışma gişelerinde, Malta otobüs güzergah numaraları ve varış noktalarını, güzergah üzerindeki durakların yerlerini ve ücret tarifelerini bulabilirsiniz. En fazla yedi günlük biletler satılır; bunların kişi başı fiyatı 4 MLT’dir. Otobüs biletlerini Valetta Bankasının adadaki şubelerinden alabilirsiniz.

Gozo’da otobüslerin son durağı Victoria’daki Triq Putirjal’dır. Belli bir programa göre çalışmazlar ve dairesel hareketle bütün şehri gezerler.

Taksiler: Beyaz olan taksiler devlet tarafından belirlenen ve kontrol edilen taksilerdir. Sürücü taksimetreyi açmadan ilerlerse mutlaka ya taksimetreyi açtırın ya da ücret konusunda anlaşıp yolunuza öyle devam edin.

Feribot: Sliema ve Valetta arasında sadece yolcu taşımacılığı yapan feribotlar bulunmaktadır. Pazartesi Cuma günlerinde hizmet verir ve bilet fiyatı 35c’tir.

 

Malta Vize Rehberi

 Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Schengen vizesine başvurmak zorundadır. Vize için gerekli belgeler:

Kişisel Belgeler:

 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Vizenin sona ermesinden sonra en az üç (3) ay geçerlilik süresine ve en az 2 boş sayfasına sahip geçerli bir pasaport
 • Varsa eski pasaportlar
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Sponsorunuz varsa vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Evliyseniz; evlilik cüzdanı
 • Onaylı uçak bileti
 • Öğrenci Belgesi/Diploma ve Transkript
 • Varsa dil kursu belgeleri
 • Öğrenci olmayan erkek adaylar için askerlik durum belgesi
 • 18 yaşından küçük öğrenciler için noter tasdikli muvafakatname
 • En az 30.000 €'luk teminata sahip tüm Schengen üye ülkelerindeki geri dönüş ve acil durum tıbbi/hastane masrafları kapsayan istenen vizenin konaklama/geçerlilik süresi boyunca geçerli olacak bir seyahat sigortası poliçesi
 • Vize başvuru ücreti (60+30 Euro)
 • Başvuru formu  (Justabroad tarafından verilecektir). 
 • Konaklama belgesi
 • Ödemenin yapıldığını gösteren belge (Justabroad tarafından verilecektir). 

Başvuran ya da sponsora ait belgeler:

 • Finansal durumu gösteren belgeler: Banka mektubu, Banka hesap dökümleri, varsa tapu/araç ruhsatı ve kira sözleşmeleri ile;
 • Çalışanlar için: Şirket referans ve izin yazısı, SSK giriş  belgesi ve son 3 aya ait hizmet dökümü ile maaş bordrosu. Çalıştığınız şirkete ait: vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil kaydı.
 • İş yeri sahibi olanlar için: Şirketin vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil kaydı, şirket banka hesap dökümleri ve banka mektubu, varsa tapu/araç ruhsatı ve kira sözleşmeleri.
 • Emekli olanlar için: Maaş belgesi fotokopisi.
 • Malta Konsolosluğunun belirlemiş olduğu formatta “Taahhütname”